Aktualności grupy:


Galeria:

Magiczny dzień. ,,Sówki” wzięły udział w tradycyjnych wróżbach Andrzejkowych.

,, Sówki” odwiedziły Książnicę Karkonoską, gdzie wspólnie z dziećmi z Miejskie Przedszkole nr 2 wzięły udział w zajęciach ,,Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni, czyli trenujemy empatię przed Gwiazdką”.

Dzieci bawiły się w zabawę integracyjną ,,Pajęczyna”, odgadywały ,,Kalambury”, brały udział w zabawach z chustą animacyjną, rysowały w zespołach ,, Dziwne Potwory”, poznały nowy taniec oraz wykonały kartkę świąteczną.

Sówki wybrały się do parku na Wzgórzu Kościuszki. Obserwowały zmiany w przyrodzie wraz z nadejściem zimy, rozmawiały o bezpiecznej zabawie na śniegu. Wspólna zabawa i lepienie bałwana.

Dzień Pluszowego Misia

Sówki w ramach zajęć z preorientacji zawodowej odwiedziły zakład fotograficzny. Sówki poznały tajniki zawodu fotografa

Sówki odwiedziła mama Oli, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała dzieciom bajkę pt. „Muzykanci z Bremy”. Dziękujemy!

Sówki przygotowują plakat „Polska – moja ojczyzna”

Sówki świetnie się bawiły W Dzień Dyni. Wspólnie wykonywały prace plastyczne z użyciem rosnących i chrupek kukurydzianych. Były konkursy, zabawa i wspólne rozwiązywanie zagadek.

Sówki przygotowują plakat do przedszkolnego konkursu „Jesienią , jesienią sady się rumienią”

Sówki wzięły udział w VII Rajdzie Przedszkolaka organizowanym przez SP 7. Poprzez zabawę , wykonywanie różnorodnych zadań nasze starszaki miały okazję poznać szkołę miedzy innymi sale lekcyjne, salę gimnastyczną bibliotekę.

Sówki utrwalały znajomość warzyw. Nazywały, segregowały i wykonały sylwety.

W Sówkach odwiedziła nas mama Bartka, która w ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała dzieciom bajkę związaną z grą w szachy , zapoznała dzieci z szachownicą oraz zasadami gry.

Sówki odwiedziła mama Anieli, która jest pielęgniarką. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przypomniała dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy.

Sówki odwiedził nasz absolwent Grzesiu – uczeń pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 11. Grzesiu odpowiedział swoim kolegom jak wygląda szkoła, lekcje i pokazał dzieciom swój szkolny plecak. Grzesiu dziękujemy i pozdrawiamy.

Sówki odbyły wycieczkę na stragan , gdzie dzieci rozpoznawały i nazywały owoce i warzywa.

Sówki układają piramidę zdrowia. Już wiedzą, że aby być zdrowym i silnym trzeba zdrowo się odżywiać oraz dużo się ruszać.

Sówki na „Sprzątanie Świata” wybrały się do parku na Wzgórzu Kościuszki.

Zakodowany Dzień Kropki – Sówki realizują przedszkolny projekt „Kodowanie na dywanie”

Sówki wzięły dzisiaj udział w IX Biegowych Terenowych Przedszkolaka organizowanych przez Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14. Nasze przedszkolaki dzielnie pokonywały poszczególne stacje , wykonywały zadania a przy tym doskonale się bawiły.

Sówki zwiedziły dziś Ratusz oraz szukały jeleniogórskich Jelonków. Spacerując jelonkowym szlakiem Sówki poznały 3 jelonki- Rajcusia, Czytusia i Vitalisa oraz dzięki publikacji Cezarego Wiklika: „Książę Borowego Jaru i jego drużyna”, poznały ich historię.

Wycieczka,, Sówek” nad staw .

Pliki dla rodziców: