W naszym przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe, które umożliwiają dzieciom wszechstronny rozwój oraz pomagają kształtować ich zainteresowania. Do tego typu zajęć należy:

  • Rytmika – są zajęcia muzyczno-ruchowe, prowadzone przy pianinie przez osobę z wykształceniem muzyczno-pedagogicznym. Zajęcia mają na celu rozwój kulturalny dzieci poprzez ruch, śpiew oraz własną inwencję. Dzieci na rytmice uczą się piosenek związanych m. in. z aktualną porą roku, grają na instrumentach muzycznych (fletach prostych, dzwonkach, tamburynach), uczą się prostych układów tanecznych oraz poznają podstawowe elementy muzyki. Zajęcia pomagają rozpoznać u dziecka talent muzyczny, który ewentualnie można dalej rozwijać.
  • Gimnastyka rozwojowa z elementami gimnastyki korekcyjnej – mają na celu harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę sprawności ruchowej dzieci. Zajęcia tego typu prowadzone są przez nauczycielki poszczególnych grup. Pomagają zapobiegać powstawaniu najczęściej spotykanych wad postawy, takich jak: okrągłe plecy, koślawe kolana, płaskostopie i boczne skrzywienie kręgosłupa. W czasie ćwiczeń wykorzystywane są różne przyrządy i przybory, np. piłki, laski, woreczki, szarfy. W naszej placówce posiadamy duży asortyment sprzętów i pomocy gimnastycznych.
    Zajęcia z gimnastyki odbywają się we wszystkich grupach wiekowych trwają w godzinach porannych, są planowane przez nauczycielki i dostosowane do indywidualnych możliwości dzieci.
  • Język angielski– to poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, i reagują na polecenia nauczyciela i dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem. Zajęcia tego typu prowadzone są przez nauczycieli posiadających certyfikaty z języka angielskiego.
  • Religia dla dzieci– (na wniosek rodziców w grupach starszych – 6 latków) –  poprzez różnego rodzaju zabawy,śpiewanie piosenek, słuchanie opowieści i wykonywanie prac plastycznych, dzieci pod okiem nauczyciela- katechety, przyswajają podstawy religii.